Välibasseini hooldusvahendid

Filtrielemendid minibasseinidele

Saadaval enamus Eestis kasutuses olevate mudelite filtrielemndid

Wellis Crystal – minibasseinide veehoolduskomplekt

Wellis Crystal keskkonnasõbralik veehoolduskomplekt, mis on välja töötataud spetsiaalselt kõrgemat temperatuuri hoidvates minibasseinides ja mullivannides, vabastades lima ja bakterite kihti spa pinnalt, mis tsirkulatsiooni süsteemi tulemusena kogutakse filtritesse. Selle tulemusena väheneb järsult bakterite tase ja Te saate nautida kristallselget vett basseinis.

Wellis Crystal efektiivsete ainete kasutamisel pikeneb ka oluliselt filtrite hooldus välp Teie spal !

Kasutamine – komplektis olevatest ainetest jätkub 3-4 kuuks olenevalt minibasseini suurusest ja hoitavast temperatuurist. Komplektis on 2 x 1l. pudelit doseeritava vedelikuga ja 18 tabletti koos plastik karbikuga.

Doseerimine – doseeritakse korra nädalas, kui tuleb valada mõõduklaasiga kuni 150ml. vedelikku ja paigaldada uus tablet karbikusse.
Tee oma elu lihtsamaks ja naudi kristallselget bakterite vaba supluskeskkonda.

Komplekti hind  80.- 

Basseini põhja puhastushari

Ükskõik kui hoolikalt te ka ei hoia oma spad, leiab mingi prügi kasutamise käigus tee vette ja vajub põhja. Selle asemel, et raisata aega ja raha basseini tühjendamiseks veest põhja puhastamise eesmärgil, on puhastushari lihtne ja mugav tööriist tekkinud prügi või väheldase sette eemaldamiseks. Komplektis on kaasas erinevad otsikud.

Hind 150.- eur

Basseinide veehooldusest lähemalt

Basseinivee Ph taseme reguleerimine

Peale basseini täitmist tuleb kontrollida ja reguleerida esimese toiminguna Ph tase, seda tehakse kas 15%-lise soolhappega või siis 35%-lise väävelhappega ja kasutades käsitestrit mille skaalal peaks jääma õige tase vahemikku 7,3 kuni 7,6. Happe lisamiseks kasutatakse mõõduklaasi või mugavam variant on paigaldada kemikaalide Ph/Rx automaatnedosaator, mis teeb tööd Teie eest 24h ööpäevas/365päeva aastas. Käsitsi doseerides kujuneb kasutuskäigus välja happe koguse lisamise vajadus ja happe lisamise tihedus, sest veetemperetuuri tõustes hape pidevalt kulub ja haihtub veest, millega tõuseb ka pidevalt kõrgemaks Ph tase vees. Kasutades basseini liialt kõrge Ph tasemega, esiteks on raskem kontrolliall hoida veekvaliteeti ja teiseks ladestub pidavalt vees olev kaltsium ja muud jääkained basseini pinnale, pumpade simmerlingidele jne, mis võib neid suure tõenäosusega kahjustada.

 

Kas teadsid? Mida tugevam kloorihais, seda räpasem vesi !

Tugevat kloorihaisu basseinis peetakse tihti märgiks, et vesi on tänu suurele hulgale keemiale väga puhas. Tegelikult on selle tugeva lõhna põhjus hoopis eemaletõukavam.

Reaalsuses on nii, et mida tugevam kloorihais, seda mustem on basseinis olev vesi – võimalik, et keegi on sinna isegi pissinud.

On olemas vaba kloor ja seotud kloor. Vaba kloor on see, mida algselt vette lisatakse ja mis ei ole veel reageerinud vees leiduvate orgaaniliste ainetega. Seotud kloor on see, mis on reageerinud vees olevate ammooniumiühenditega, mis omakorda tekivad näiteks higist, uriinist, surnud naharakkudest, bakteritest ja kreemidest. Seotud kloori nimetatakse ka klooramiiniks ja see tekitabki kloorihaisu, mis ekslikult arvatakse olevat tingitud liigsest kloorist.

Klooramiinid põhjustavad silmade, naha ja hingamisteede ärritusi ning seetõttu ongi oluline, et inimesed ennast enne vette minekut korralikult peseksid. Mida puhtamad on inimesed, seda puhtam ja haisu vabam on basseinivesi.